هاست لینوکس - سرور اختصاصی

-
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل کروم و فایرفاکس از بهترین مرورگرهای اینترنتی سال‌های اخیر چه در سیستم دسکتاپ و چه موبایل بوده است. در این مطلب به بررسی نقات قوت و ضعف هر یک از این مرورگرها از دید کاربران می‌پردازیم.

چرا کاربران عاشق فایرفاکس هستند

خیلی از افراد یک نوع رابطه‎ عشق-نفرت با فایرفاکس برای سالیان متوالی داشته‎اند. اولین تجربه‎ی آن‎ها با این مرورگر به شکل یک مرورگر دارای تب‎های مختلف بود که باعث شد از اینترنت اکسپلورر گریزان شوند (آن زمان اسم این مرورگر Firebird بود). همچنین این افراد عاشق این هستند که فایرفاکس پایبند به اصولش بوده است و ایده‎های جدید را امتحان کرده است. البته این مرورگر با کامل ترین بودن فاصله دارد، ولی برای دوست داشتن چیزهای زیادی را در خود می‎بیند.

تنظیمات و اینترفیس قابل سفارشی شدن

یکی از بزرگترین مزیت‎های فایرفاکس این است که شما واقعا می‎توانید تجربه‎ی گردش در وب خود را سفارشی کنید، بسیار به مراتب بیشتر از هر مرورگر وب دیگر، از جمله کروم. سفارشی سازی در دو سطح است: اینترفیس و تنظیمات. در رابطه با اینترفیس: شما می‎توانید نوار آدرس و دکمه‎ها را به اطراف بکشید و آن‎‎ها را هرچند بخواهید دوباره مرتب کنید، مفخی کردن مواردی که دوست ندارید نیز آسان است. مهم تر از آن ولی، قابلیت نصب "تم‎های کامل” است که می‎توانند به طور کامل ظاهر مرورگر شما را تغییر دهند، حتی تا جایی که چیزی از نظر ظاهری شبیه به کروم، اپرا، Maxthon و هر چیز دیگر در اختیار داشته باشید.

در رابطه با تنظیمات: شما می‎توانید با آزادی تمام به هر تنظیماتی در فایرفاکس از طریق صفحه‎ی about:config (و تمامی تنظیمات را به راحتی می‎توان جستجو کرد) دسترسی داشته باشید. کروم با صفحه‎ی chrome://flags خود چیز مشابهی در اختیار دارد، ولی قابل جستجو یا به همین میزان پیشرفته نیست، که اندکی می‎تواند دردآور باشد.

ویژگی‎های کاربر پسند

یکی از مزایای فایرفاکس این است که دارای دو ویژگی مفیدی است که کروم تنها از طریق اکستنشن‎ها می‎تواند دارای آن باشد (و حتی آن موقع هم عملکرد شبیه سازی شده به تمیزی و یکدستی فایرفاکس نیست). این دو ویژگی‎ عبارتند از گروه‎های زبانه‎ای (Tab Groups) و حالت مطالعه (Readingh mode).

قابلیت اول، ویژگی است که موزیلا واقعا در آن سنگ تمام گذاشته است، هم از نظر بصری و هم اجرا. با این ویژگی، شما می‎توانید تب‎های خود را در "مجموعه‎های” متفاوتی مرتب کنید و آزادانه بین آن‎ها هر زمان خواستید جابجا شوید. چنین چیزی برای سازماندهی و نظم داشتن و مبارزه با حواس پرتی بسیار عالی است.

قابلیت Tab Groups در نسخه‎ی فایرفاکس ۴۵ به عنوان یک قابلیت داخلی حذف شده است و به اکستنشن مجزایی تبدیل شده است که می‎توانید آن را نصب کنید. حالت مطالعه هر چیزی که در صفحه است را حذف می‎کند، از جمله تبلیغات، سایدبارها، و تصاویر، تا شما بتوانید تنها بر هر پست یا مقاله‎ای که می‎خوانید تمرکز داشته باشید. همچنین این حالت رنگ متن و پس زمینه را تغییر می‎دهد تا چشمان شما راحت‎تر باشند.

استفاده‎ سبک از منابع سیستمی

کروم در رابطه با استفاده‎ی سنگین از منابع سیستمی شهرت بدی دارد. رم سیستم را انگاری می‎خورد، میزان مصرف پردازنده اوج می‎گیرد و در نتیجه در دستگاه‎های پرتابل خیلی زود باتری تمام می‎شود. منصف باشیم، فایرفاکس هم زمانی که بحث مصرف منابع سیستمی به وسط می‎آید یک قدیس نیست، ولی در مقایسه با کروم یقینا کمتر حریص و بیشتر مواظب اوضاع است.

جنبه‎های منفی این هستند که فایرفاکس زمان شروع آهسته تری دارد (چون کروم دائما در پس زمینه فعال است) و سرعت‎های آهسته‎تر بارگذاری صفحات (چون چرخه‎های پردازنده را نظیر کروم نمی‎دزدد). یک نکته‎ی دیگر مرتبط با منابع که باید اشاره شود این است که بارگذاری تب‎ها در فایرفاکس آهسته است، یعنی زمانی که شما تب‎های جدید را باز می‎کنید، تا زمانی که آن‎ها را انتخاب نکنید بارگذاری نمی‎شوند. چنین چیزی باعث می‎شود زمانی که شما چندین تب را فورا باز می‎کنید، کامپیوتر شما کم نیاورد.

حریم شخصی و متن باز

موسسه‎ی موزیلا یک سازمان غیر انتفاعی است، یعنی آن‎ها نظیر گوگل به دنبال سودآوری نیستند. در نتیجه، فایرفاکس اهمیتی به جمع آوری داده‎های شخصی شما یا بررسی عادات وب گردی شما نشان نمی‎دهد. به حریم خصوصی شما احترام می‎گذارد و می‎خواهد از چشمان فضول در امان باشید. از طرف دیگر، کروم تنها در رابطه با جمع آوری داده‎ها است. برای بسیاری از افراد، این دلیل به تنهایی کافی است تا از این مرورگر استفاده نکنند، و اگر شما نیز جزو آن‎ها هستید، پس فایرفاکس محلی است که به آن رو می‎آورید.

علاوه بر این، از تمامی مرورگرهای مهم، فایرفاکس تنها مرورگری است که متعهد به فلسفه‎ی نرم افزار متن باز است. بزرگترین مزیت این تعهد؟ هر فردی می‎تواند هر زمان به این کد نگاهی داشته باشد بنابراین کمتر احتمال وجود شرارت‎های مخفی وجود خواهد داشت.

چرا کاربران عاشق کروم هستند

کروم می‎تواند گاهی اوقات یک چیستان باشد. دلایل زیادی برای تنفر از آن وجود دارد، که به بعضی از آن‎ها در بالا اشاره شد، ولی چنان مرورگر خوش ساختی است که افراد زیادی حس به دام آن افتادن را دارند و مجبور به استفاده از آن هستند چون چیزی که نیاز دارند را جای دیگر ارضاء نمی‎کند.

وجود اکستنشن‎های مفید بسیار

دلیل اول برای محبوبیت مداوم کروم تعداد بی‎شمار اکستنشن‎هایی است که برای آن وجود دارد، و تنها مسئله کیفیت و کمیت این اکستنشن‎ها نیست، بلکه قضیه این حقیقت است که بسیاری از آن‎ها منحصرا برای کروم هستند چون توسعه دهندگان نمی‎توانند برای حفظ سایر نسخه‎ها مورد اذیت قرار گیرند.

واقعیتش را بخواهید چنین چیزی بسیار تاثیر عمیقی دارد. شما ده‎ها اکستنشن ضروری برای افراد دارید، دسته‎ای از اکستنشن‎ها برای بالا بردن بهره‎وری کارها، و اکستنشن‎هایی که مدیریت تب را آسان می‎کنند. و روند چنین چیزی هم آهسته نمی‎شود، گواه این حرف اکستنشن‎های فوق العاده‎ای است که امسال عرضه شدند.

هیچ مرورگر دیگری قادر به شکست دادن کروم در حوزه‎ی اکستنشن‎ها نیست. در حقیقت، مرورگرهای دیگر در واقع در حال کار بر روی روش‎هایی به منظور نصب اکستنشن‎های کروم هستند تا بتوانند از عقب افتادن جلوگیری کنند. همین زمان است که شما متوجه‎ی برنده شدن کروم می‎شوید.

اینترفیس تمیز و عملکرد نافذ

فایرفاکس هر زمان که دوست داشته باشید اجازه‎ی سفارشی ساختن اینترفیس را می‎دهد، ولی شاید برای همین دلیل است که کروم اجازه‎ی دخالت در اوضاع را به شما نمی‎دهد چون مطمئن است که اینترفیسی که دارد آنقدر خوب است که باید باشد. در واقع، زمانی که شما از همان ابتدای نصب این دو مرورگر را مقایسه می‎کنید، دست یافتن به این نظر که کروم به نسبت دیگری تمیزتر و صیقل یافته تر است آسان می‎باشد.

انتخاب آن آسان‎تر و استفاده از آن مبتکرانه‎تر است علاوه بر اینکه حس‎ می‎شود سریعتر هم است.اگر دوست ندارید دخالتی در اوضاع داشته باشید، پس کروم انتخاب عالی است. همین عامل هم است که باعث می‎شود کروم انتخابی بهتر برای افرادی باشد که زیاد فنی نیستند، چون احتمال تصادفی خراب کردن اوضاع کمتر می‎شود.

ما قبلا اشاره کردیم که فایرفاکس منابع سیستمی کمتری به نسبت کروم استفاده می‎کند، ولی برای اینکه کروم به پردازنده و رم شما فشار می‎آورد و مقدار زیادی را به خود اختصاص می‎دهد، دلیلی وجود دارد: تمامی‎ این‎ها به این مرورگر اجازه می‎دهد سرعت فوق العاده بالایی داشته باشد، که سبب روان‎تر شدن تجربه‎ی کاربری می‎شود. هرچیزی بهایی دارد و این شما هستید که بخواهید تصمیم نهایی را بگیرید. عملکرد مهم است، ولی همه چیز نیست.

امنیت فوق العاده بالا

اگر قصد استفاده از کروم را دارید، باید تا حد زیادی این فرض را داشته باشید که گوگل هر حرکت شما را مد نظر داشته و جاسوسی شما را می‎کند. نه اینکه واقعا گوگل در حال جاسوسی شما باشد، ولی با توجه به مقدار داده‎ای که جمع آوری می‎شود، شما باید انتظار حریم خصوصی را داشتن بی خیال شوید.

به هرحال، نکته‎ی جالب ماجرا این است که کروم زمانی که بحث مسائل مربوط به بد افزار، جاسوسی، و یا هرگونه از حملات دیگر اینترنتی به وسط کشیده می‎شود، به نسبت فایرفاکس مرورگر امن‎تری است. به عنوان مثال، کروم زمان همگام سازی بین دستگاه‎های مختلف دارای رمز نگاری مبدا به مقصد است، در حالی که فایرفاکس چنین چیزی را ندارد.

ولی نکته‎ی مهمتر اینکه، پردازش‎های کروم در یک سندباکس اجرا می‎شوند، یعنی این پردازش‎ها به فایل‎ها و اطلاعات در سطح سیستمی دسترسی ندارند. اگر یک وب سایت قصد اجرای یک کد مخرب را داشته باشد، این کد در بین حدود سندباکس نگه داری می‎شود و اثرات بادوامی نخواهد داشت.

توسعه‎ وب بسیار پیشرفته

یکی از دلایل بزرگی که محبوبیت کروم دوام یافته است این است که توسط گوگل توسعه یافته است. از آنجایی که توسعه دهندگان خود گوگل قویا در تحول وب دخیل هستند، کروم طبیعتا پیشرفته‎ترین پیشرفت‎ها را در خود می‎بیند. به عنوان مثال، کروم در پذیرش استانداردهای وب بسیار سریع عمل می‎کند انگاری چند وقتی می‎شود این استانداردها وجود داشته‎اند. یک مثال پذیرش WEBP است، یک استاندارد جدید برای تصاویر که درحال محبوب شدن است. مثال دیگر: زمانی که یوتیوب اولین بار ویدیوهای ۶۰ fps را معرفی کرد، تنها کروم امکان مدیریت و اجرای آن‎ها را داشت.

ولی کروم همچنین ابزار توسعه‎ی وب بسیار شگفت انگیزی دارد، که برای همین است که این مرورگر انتخاب اکثر برنامه نویسان و طراحان حرفه‎ای وب است. فایرفاکس دارای Firebug است، ولی DevTools گوگل بی نظیر است. این اکستنشن‎های توسعه‎ی وب کروم فقط جذاب هستند و آن وجودیت و ماهیت اصلی را در خود ندارند.

کروم در برابر فایرفاکس: انتخاب، انتخاب شما است

هیچکس نمی‎تواند به جای شما تصمیم بگیرد. هر شخصی که بگوید یک مرورگر به طور عینی از مرورگر دیگری بهتر است یا شخصی بدون صداقت یا فردی خام است. همه چیز به کامپیوتر شما ختم می‎شود، با مرورگر خود چکار می‎کنید، و به چه نوع اصولی پایبند هستید. اگر نسبت به حفظ حریم شخصی در محیط آنلاین اهمیت می‎دهید، امکان بیشتر سفارشی کردن را دوست دارید، و می‎خواهید از منابع تا جای ممکن تا حد کمی استفاده کنید، پس فایرفاکس را انتخاب کنید. اگر سرعت، امنیت و اکستنشن‎هایی می‎خواهید که جای دیگری پیدا نمی‎شوند، گوگل انتخاب شما می‎تواند باشد.
منبع: yjc
:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : سه شنبه 6 اسفند 1398 | 19:47 | نویسنده : پارسیان میزبان |

به گزارش وبلاگ پاسدارهاست، پس از خريد هاست و ثبت دامنه از شركت معتبري كه خدمات فروش هاست و دومين را انجام ميدهند، جهت import كردن ديتابيس با حجم بالا در phpmyadmin به مطلب زير توجه نماييد:
اين مشكل ممكن است به دليل محدود بدون تنظيمات فايل php.ini باشد. phpmyadmin از php.ini استفاده مي نمايد. شما ميتوانيد از روش هاي زير براي رفع مشكل خود استفاده نماييد.
1.قبل از هرچيز مقدار upload_max_filesize و post_max_size را در php.ini خود بررسي نماييد.

چنانچه كه مقادير آنها كم باشد، شما امكان import كردن و آپلود كردن فايل بيش از مقدار را نداريد. به طور كلي چنانچه كه اين دو مورد 20 Mb مي باشد، شما تا 20 مگابايت مي توانيد فايل آپلود نماييد. جهت بررسي اين مقادير ابتدا يك فايل php در هاست خود ايجاد نماييد و كد هاي زير را به آن اضافه نماييد. در اينجا ما يك فايل به نام phpinfo.php ايجاد نموده ايم. همينطور توجه كنيد ممكن است phpinfo(); در سرور شما توسط مدير سرور مسدود گشته باشد.


// Show all information, defaults to INFO_ALL
phpinfo();

// Show just the module information.
// phpinfo(8) yields identical results.
phpinfo(INFO_MODULES);

?>
بعد فايل را باز نماييد و اين دو مورد را چك بفرماييد.

2.چنانچه كه مقدار اين دو مورد كمتر از حجم ديتابيس شما است ، لازم مي باشد آنها را تغيير دهيد. جهت تغيير مي توانيد از يكي از روش هاي زير استفاده نماييد:

روش اول : تغيير تنظيمات در فايل phpmyadmin.conf

چنانچه كه نرم افزار هاي مثل wamp يا xampp استفاده مي نماييد ،اين امكان براي شما وجود دارد. در هاست اشتراكي امكان ويرايش اين فايل وجود ندارد.

چهت مثال براي نرم افزار wamp فايل wamp/alias/phpmyadmin.conf را باز نماييد و كد هاي زير را به آن اضافه نماييد.

php_admin_value upload_max_filesize 20M
php_admin_value post_max_size 20M
php_admin_value max_execution_time 360
php_admin_value max_input_time 360

با توجه به نياز خود مقادير بالا را تغيير دهيد. براي مثال براي حجم 50 مگابايت لازم است حتما هر 2 upload_max_filesize و post_max_size به 50 مگابايت تغيير داده شود. بعد سرويس هاي wamp خود را Restart كنيد.

روش دوم تغيير مقادير upload_max_filesize و post_max_size در php.ini

چنانچه كه دسترسي به ssh سرور داريد، ابتدا وارد ssh سرور خود شويد و سپس دستور زير را وارد نماييد:

php --ini
بعد جلوي Loaded Configuration File مسير فايل php.ini شما نوشته گشته است آن را با دستور nano ويرايش نماييد. جهت مثال مسير php.ini ما usr/local/lib/php.ini ميباشد.

nano /usr/local/lib/php.ini
چنانچه nano روي سرور شما نصب نيست از دستور زير براي نصب nano استفاده نماييد:

yum install nano
پس از ويرايش فايل و تغيير فايل را با دكمه هاي ctrl+x و بعد y ذخيره نماييد و دستور زير را اجرا نماييد تا تغييرات شما اعمال گردد.

service httpd restart
نحوه ويرايش فايل php.ini توسط سي پنل (whm) با سطح دسترسي مديريت

بعد از ورود به به whm از بخش Service Configuration روي PHP Configuration Editor كليك نماييد. بعد روي Advanced Mode كليك نماييد و مقادير مورد نظر را تغيير دهيد. بعد از بخش Restart Services روي گزينه (HTTP Server Apache) كليك نماييد. توجه داشته باشيد چنانچه كه وب سرور ديگري داريد آن را ري استارت كنيد.

نحوه ويرايش فايل php.ini توسط دايركت ادمين با سطح دسترسي مديريت (admin level)

بعد از ورود مديريت دايركت ادمين در بخش admin tools روي گزينه File Editor كليك نماييد و فايل php.ini را انتخاب نماييد و آن را ويرايش فرماييد. توجه كنيد ممكن است در اين بخش چند فايل php.ini وجود داشته باشد. جهت تشخيص فايل اصلي يا از طريق روش phpinfo اقدام نماييد و يا از دستور php –ini در ssh استفاده نماييد.

پس از ويرايش در صفحه اصلي مديريت دايركت ادمين از بخش Service Monitor سرويس httpd را ري استارت نماييد. اگر وب سرور ديگري داريد يا fast cgi داريد آنها را ري استارت كنيد.

روش سوم : فايل خود را فشرده آپلود نماييد.

در بعضي سرور ها (بسته به تنظيمات سرور) امكان import و export با فرمت هاي فشرده مانند gz وجود دارد. در اين روش حجم فايل شما بسيار كمتر مي گردد.

روش چهارم : Import ديتابيس بدون نياز به phpmyadmin و با استفاده از كد هاي php

منبع

:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : هاست ,
تاريخ : دوشنبه 5 اسفند 1398 | 20:50 | نویسنده : پارسیان میزبان |

لينوكس به خودي خود، يك هسته (Kernel) است. هسته، بخش اصلي سيستم عامل را تشكيل مي دهد كه كار آن كنترل داده ها، مديريت حافظه، سخت افزار، ورود و خروج داده ها و تمامي موارد اصلي سيستم عامل مي باشد.

لينوكس به خودي خود سيستم عامل به شمار نمي رود، بلكه با استفاده از ابزارهايي كه پروژه (OpenSource) گنو (GNU) براي آن توليد كرده است، تبديل به يك سيستم عامل كامل مي شود (به همين دليل است كه لينوكس را معمولا گنو/لينوكس يا GNU/Linux مي نامند) و با اضافه كردن ساير نرم افزارهاي بازمتن به آن، مي توان از آن در موارد متعددي مانند سرويس دهنده ها، ايستگاه هاي كاري، كامپيوترهاي روي ميزي، ابر رايانه ها، ابزارهاي صنعتي و پزشكي كه داراي سيستم هاي درونه اي (Embedded) مي باشند و… استفاده نمود.

سيستم عامل لينوكس يك سيستم عامل آزاد است. كد منبع آن در اختيار همگان قرار دارد و همه مي توانند در كدهاي آن تغيير ايجاد كرده و بنا به نيازشان استفاده كنند. آزاد و در دسترس بودن كدهاي منبع سبب مي شود تا بتوانيد از طرز كاركرد دقيق سيستم عامل مطلع شويد.
در سمت مقابل، ويندوز يك سيستم عامل اختصاصي است كه كد منبع آن سري نگهداشته شده است و براي همگان در دسترس نيست. شما نمي توانيد بفهميد كه واقعا در زير سيستم عامل ويندوزتان چه مي گذرد؟ سيستم عامل ويندوز رايگان نبوده و تحت حمايت قانون كپي رايت قرار دارد. شما نمي توانيد آنرا كپي كرده و پخش كنيد. در صورت اين كار شما خلاف كار هستيد و جريمه و مجازات خواهيد شد.
لينوكس واقعا محصول كشور خاصي نيست. تعداد زيادي از مردم در سرتاسر جهان در حال كار بر روي آن و توسعه آن هستند. تعداد برنامه نويساني كه روي بخش هاي مختلف سيستم عامل لينوكس كار مي كنند، به حدود 400 هزار نفر نيز مي رسد، در حالي كه تعداد كل برنامه نويسان مايكروسافت كمتر از 10000 نفر است. همين، تفاوت كيفيت كار را مشخص مي كند. شما با سيستم عامل لينوكس آزاد هستيد. لازم نداريد تا از نرم افزارهاي اختصاصي استفاده كنيد.
شما نخواهيد توانست برنامه هايي كه در ويندوز داريد، روي لينوكس اجرا نماييد (البته راه هايي وجود دارد شبيه سازها ولي در حالت عادي خير). يكي از خواص اصلي سيستم عامل هاي خانواده يونيكس، پايداري و استقامت بسيار بالاي آنهاست. اين سيستم عامل ها به اين راحتي ها خراب نشده و به ندرت نياز به بوت مجدد پيدا مي كنند. لينوكس هايي وجود دارند كه شما مي توانيد سالها بدون نياز به بوت، از آنها استفاده نماييد بدون آنكه با كوچكترين مشكلي مواجه شويد.
در سمت مقابل، حتي جديدترين و پايدارترين سيستم هاي ويندوز به اندازه يك موي لينوكس پايدار نيستند. براي بكارگيري سيستم هاي ويندوز به عنوان سرويس دهنده به حافظه و پردازنده هاي قويتري نياز داريد و مطمئن باشيد اگر هر هفته آنرا بوت نكنيد، از كار خواهد افتاد! معمولا سيستم عامل لينوكس به راحتي خراب نمي شود و برعكس ويندوز مجبور نيستيد تا آنرا هر چندماه يكبار مجددا نصب كنيد. حتي برخي از انواع لينوكس به نصب «يكبار براي تمامي عمر» مشهور هستند. اين گونه سيستم ها را مي توانيد حين كار و حتي بدون بوت، به نسخه هاي جديدتر ارتقا دهيد.
امروزه همه به دنبال يك سكوي (Platform) امن تر براي اجراي برنامه هاي كاربردي و سروي دهنده ها هستند. لينوكس حرف هاي زيادي براي گفتن در سمت امنيت دارد. بسياري از قابليت هاي امنيتي كه در ويندوز وجود ندارند و يا فقط با اضافه كردن نرم افزارهاي اضافي قابل دسترسي مي باشند، بطور دروني و پيش گزيده در لينوكس پياده سازي شده اند. لينوكس از ابتدا براي هاست و چند كاربره طراحي شده است و همين باعث رعايت مسائل امنيتي از ابتدا در ان شده است، درحالي كه ويندوز اينگونه نبوده و درحال حاضر نيز از نظر امنيتي داراي نقاط ضعف فراواني است. اينطور نيست كه لينوكس فاقد هر گونه اشكال امنيتي باشد، خير، ولي باز بودن كد منبع آن باعث مي شود تا بسياري از اشكالات امنيتي پيش از ايجاد خسارت و در مراحل توسعه و برنامه نويسي برنامه بر ملا شده و رفع شوند. در صورتي كه اشكالي نيز در برنامه هاي منتشر شده يافت شود، بدليل موجود بودن كد منبع سريعا برطرف مي گردد.

هيچيك از ويروس هايي كه براي ويندوز نوشته شده اند، بر روي لينوكس كار نمي كنند.
تنوع در انتخاب بدليل آزاد بودن سيستم عامل لينوكس، هر گروه يا موسسه تجاري، يك نسخه خاص از آن كه به توزيع يا پخش (Distribution) معروف هستند، منتشر ساخته است. اين توزيع هاي مختلف همگي لينوكس هستند، ولي هريك معمولا براي يك يا چند امر خاص طراحي شده اند و هريك قابليت ها و بهينه سازي ها خاص خودشان را به كاربران ارائه مي كنند. كاربران در اين ميان آزادي انتخاب زيادي داشته و مي توانند چيزي كه كاملا نيازشان را برطرف مي كند، انتخاب كنند. چيزي كه در ويندوز نمي توان مفهومي براي آن پيدا كرد.
لينوكس را بهشت برنامه نويسان ناميده اند. برخلاف ويندوز كه اكثر ابزارهاي برنامه نويسي روي آنرا بايد جداگانه نصب و حتي خريداري نماييد، لينوكس به همراه تمامي ابزارهاي برنامه نويسي مورد نيازتان و با هر زباني كه فكر كنيد ارائه مي شود. كافي است آنرا نصب كنيد و كار برنامه نويسي تان را با ابزارهاي دلخواهتان شروع كنيد.

پس در نهايت بين هاست لينوكس و هاست ويندوز فاصله هاست چون برنامه نويسي هاي آنها متفاوت است.

منبع

:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : هاست ,
تاريخ : دوشنبه 5 اسفند 1398 | 20:46 | نویسنده : پارسیان میزبان |